O NAS

PREMIER JAROSŁAW GOWIN O COMBAT ALERT

MINISTER OBRONY NARODOWEJ ANTONI MACIEREWICZ O COMBAT ALERT


COMBAT ALERT to szkolenie i airsoftowe manewry poligonowe z elementami MilSima (military simulation) i LARPa (life action role playing game). To największa tego typu impreza w Polsce stawiające sobie za cel podnoszenie wartości proobronnych (zobacz - media o nas). 


Combat Alert to duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne o jego sukcesie decyduje kilka czynników:

Teren. Combat Alert organizowany jest na terenie, który musi spełnić ścisłe kryteria scenariuszowe i oczekiwania uczestników minionej edycji. Właściciel terenu współpracuje bezpośrednio z organizatorami. Wszystkie służby i władze (wojsko, policja, służba leśna, urząd gminy, straż pożarna) są powiadomione o imprezie. Na terenie manewrów dopuszczone jest używanie atestowanych środków pirotechnicznych co ma niebagatelny wpływ na atrakcyjność rozgrywki. Gracze mają prawo ingerencji w teren. Dopuszczona jest budowa umocnień na czas manewrów. Przed rozgrywką zorganizowane są specjalne wyjazdy w teren manewrów dla obu stron konfliktu w czasie których odbywa się budowa fortyfikacji. Teren posiada sieć dróg po których mogą poruszać się wozy bojowe. Teren jest zróżnicowany. Są obszary gęsto i średnio zalesione, są odkryte przestrzenie, nasypy ziemne i wykopy, ogrodzenia które utrudniają przenikanie w niektóre rejony. Daje to doskonałe możliwości taktycznego wykorzystania. Ponadto organizator zawsze zabezpiecza parking i pole namiotowe dla obu stron konfliktu. Teren imprezy oznaczony jest tablicami ostrzegawczymi zabraniającymi osobom postronnym wchodzić na teren Combat Alert, a na wszystkich drogach dojazdowych znajdują się posterunki z ochroną pełniącą służbę przez cały czas trwania imprezy.

Scenariusz. Scenariusz gry gwarantuje dobrą zabawę. Jest oparty o fabułę fikcyjnego konfliktu dziejącego się na terenie Georgii pomiędzy Republiką Wschodu i Koalicji Zachodu. Strony konfliktu mają zróżnicowane zadania nawiązujące swoim charakterem z jednej strony do działań armii regularnej z drugie sił specjalnych i desantowych. Oprócz nich jest jeszcze trzecia strona konfliktu będąca w sojuszu z Kolalicją Zachodu są to Partyzanci (Ruch Wyzwolenia Georgii). To najmniej liczna strona posiadająca jednak udogodnienia niedostępne dla pozostałych. Zadania wynikające ze scenariusza w większości przypadków doprowadzają do konfrontacji stron. Manewry podzielone są jest na fazy w których do wykonania jest zadanie główne oraz kilka zadań pobocznych w których można zdobyć jakieś udogodnienia lub fanty.

Pakiet uczestnika.  Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzymuje skrócony regulamin z alarmowym numerem telefonu, który służy w razie wypadku do wzywania pomocy. Przez cały czas trwania działań na terenie Combat Alert znajduje się profesjonalne zabezpieczenie medyczne z samochodem którym w razie potrzeby można dostarczyć poszkodowanego do szpitala. Na terenie funkcjonuje też catering. Uczestnicy którzy zdecydują się przyjechać własnymi pojazdami bojowymi i zgłoszą się do organizatora (po wcześniejszym kontakcie) otrzymują paliwo do swoich pojazdów. Oprócz tego dowódcy stron otrzymują wsparcie sprzętowe od organizatora zależnie od potrzeb. Mogą to być środki łączności, środki pirotechniczne lub materiały do budowy umocnień. Na terenie manewrów zawsze dostępny jest serwis techniczny replik oraz punkt ładowania baterii. Dostępna jest także możliwość wypożyczenia repliki (jeśli zgłosi się wcześniej taką potrzebę do organizatora). Oprócz tego na terenie przed rozgrywką można zaopatrzyć się w atestowane granaty ASG i świece dymne oraz race świetlne. Organizator na czas trwania rozgrywek zapewnia również toalety w rejonie stacjonowania stron konfliktu.

Seminaria przygotowawcze. Przed każdą edycją Combat Alert organizowane są seminaria przygotowawcze dla stron i specjalne spotkania dla dowódców. Mają one na celu zgranie organizacyjne stron, wyznaczenie łańcucha dowodzenia i zagwarantowanie przygotowania się poszczególnych zespołów do działania. Na seminariach rodziły się najlepsze oddolne inicjatywy jakie widział airsoft w Polsce (wynajęcie samolotu zwiadowczego lub przygotowanie systemu minowania bazy Sił Specjalnych). Seminaria stanowią ważny element działań. Ci którzy w nich nie uczestniczą tracą 50% przyjemności z rozgrywki. Informacje na temat seminariów można każdorazowo uzyskać na forum Combat Alert w specjalnie wydzielonym, zamkniętym obszarze uczestników.

Premiera multimedialna. Organizator zapewnia profesjonalnych fotografów i operatorów kamer w rejonie działań Combat Alert. Gwarantuje to doskonałą dokumentację spotkania. Dzięki czemu uczestnicy nie muszą przerywać rozgrywki żeby robić sobie zdjęcia, nie muszą ryzykować rozbicia lub zamoczenia drogiego sprzętu. Po obrobieniu i zmontowaniu materiałów multimedialnych organizowana jest Premiera Multimedialna na której pokazywane są oficjalnie wszystkie materiały z danej edycji Combat Alert. Gracze którzy uczestniczyli w CA mogą zabrać na Premierę osobę towarzyszącą.

Zniżki u sponsorów i partnerów imprezy. Sponsorzy i partnerzy oferują na ogół dla uczestników Combat Alert kupony upoważniające do zniżek na zakupy lub szkolenie. Lista sponsorów przed każdą edycją opublikowana jest na stronie Combat Alert.

Patronat medialny. Combat Alert rok rocznie otrzymuje wsparcie medialne wojskowej prasy branżowej oraz portali arisoftowych. Dzięki temu niektórzy z uczestników mogą pochwalić się swoimi zdjęciami w poważnych magazynach militarnych.

Niespodzianki i cenne nagrody. Organizator na każdą edycję zapewnia coś poza pakietem, co nie jest ujęte w informacjach o imprezie, a co podnosi atrakcyjność rozgrywki. Za każdym razem staramy się podnosić poprzeczkę. Jeśli chcesz dowiedzieć się co będzie niespodzianką w tym roku, już teraz pozyskaj bilet na najbliższą edycję Combat Alert.

Opinie i wspomnienia uczestników (z forum Combat Alert)
Noc, pada a w zasadzie leje deszcz. W 11-stu przedzieramy się przez las w stronę psiarni i wzgórza nr 4. Przeszliśmy przez jedno ogrodzenie, za chwilę przez drugie. Coś mnie tknęło więc postanowiliśmy jednak iść drogą obok ogrodzenia. Godzina 2.30, nadal pada. Przechodzimy obok bunkra na wzgórzu i nagle zapala się szperacz. Przywieram do ziemi i czekam. Replika opuszczona aby światło nie odbijało się w kolimatorze. Czekam i nagle widzę, że jeden żołnierz z AR z latarką schodzi po zboczu aby upewnić się czy rzeczywiście nikogo niema. Podnoszę karabin gotowy do strzału, żołnierz AR zatrzymuje się 5 metrów ode mnie i świeci latarką. Czas zatrzymuje się na moment. Na wzgórzu szperacz, na dole wróg. Po minucie, może więcej słyszę: "Nikogo tu nie ma". Gaśnie szperacz a żołnierz AR wraca na wzgórze. Podnoszę się po woli i dołączam do oddziału. Kontynuujemy zwiad. Doszliśmy prawie do bramy. 50 metrów od bramy, patrol AR oświetla sobie drogę i wpada wprost na nasz ogień. Wycofujemy się i czekamy. Po chwili wpadają posiłki AR i znowu zostają ostrzelani. Wycofujemy się pod ogrodzenie przy parkingu. Godzina 3.45, nadal pada.
blaisek

Po pierwsze wielki szacun dla Organizatorów za ogarnięcie tak dużej imprezy. Serdeczne dzięki dla Marcina - że mu się w ogóle chce coś takiego organizować dla grupy upierdliwych wariatów, dzięki dla Agapowa za fajny scenariusz - co jest podstawą dobrej zabawy. Podziękowania dla uczestników - tak ze strony SF, P jak i AR. Fajnie było się z Wami postrzelać.Jako podsumowanie: impreza jest robiona rzetelnie, na dobrym poziomie, i WARTO w niej uczestniczyć.
Mariusz BRT

Chciałbym wszystkim podziękować za kilka dni wspólnych działań. Na prawdę nie spotkałem osób nieżyczliwie nastawionych do innych. Nie spotkałem się również z oszustwami przy trafieniach, a jeśli były takie sytuacje to rzadko.Organizatorom za trud jaki włożyli w zrobienie takiego przedsięwzięcia, bo nawet jeśli mi się nie podobały pewne kwestie to jestem świadom ile czasu i sił trzeba poświęcić na zrobienie czegoś takiego.Dowództwu za świetny kontakt z nimi, dobre i szybkie podejmowanie działań, a w szczególności Raq''owi, który podnosił nasze morale.
Bebol22

Mi scenariusz osobiście również się podobał. Pamiętajcie, że CA kreowana jest na symulację wojskową, nie zwykłą strzelankę do której weekendowo większość jest przyzwyczajona. Elementy jak nuda, wyczekiwanie, długie przemarsze i pojawiające zmęczenie psychiczne przeplatane walkami na ogromną skalę budują idealny klimat prawdziwego konfliktu. Duży teren gry też mi pasował. Zwróćcie uwagę na różnorakość wypowiedzi chociażby odnośnie transportu lub walki. Jednym było zdecydowanie za mało, innym za dużo. Niektórzy nie wracali do respa helikopterem a ja takich przejazdów widziałem co najmniej cztery. To jest piękne, że przy tak dużych działaniach zbrojnych nie możemy być wszędzie i widzieć wszystkiego własnymi oczami.
KubiX


Chciałem podziękować organizatorom, game masterom, obsłudze, kateringowi, ludziom z RW i wszystkim z Koalicji Zachodu, a w szczególności moim kompanom PARTYZANTOM i naszemu dowódcy Radziowi za świetną imprezę, za masę wrażeń i za doświadczenie które zdobywam!!! PANOWIE ­ ŚWIETNA ROBOTA!!! Impreza jak najbardziej się obroniła ­ za rok jestem choć by nie wiem co... Mam nadzieję, że zobaczymy się w tym składzie lub jeszcze większym na CA.
Partyzant Fresh