STRONY KONFLIKTU

Wspieramy i dbamy o rozwój naszych uczestników. Wszyscy dowódcy najwyższego szczebla Combat Alert 2017, przechodzą specjalistyczne szkolenie sztabowe, realizowane przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim w dniach: 13-15 stycznia  i 7-9 kwietnia.

Sojusz Narodów - koalicja państw, które za wszelką cenę bronią znanego nam porządku. Jedyna siła, zdolna do przeciwstawienia się zagrożeniu płynącemu ze strony Frontu Euroazjatyckiego. Choć wydaje się papierowym tygrysem, skonsolidowany potrafi być śmiertelnie niebezpieczny w boju. Sojusz Narodów jest jedyną szansą na ocalenie niepodległości Przymorza i powstrzymania ekspansji Frontu Euroazjatyckiego.

Front Euroazjatycki - potężny sojusz militarno-gospodarczy, zrodzony z wielkich krajów Europy i Azji. Front błyskawicznie rozszerzył swoje wpływy na innych kontynentach, stając się największym konkurentem, dla bardziej liberalnego Sojuszu Narodów. Przywódcy Frontu dobrze wiedzą, że tylko błyskawicznym uderzeniem, we wciąż tworzący się Sojusz, są w stanie wyeliminować głównego rywala w grze o globalną dominację. Zwycięski pochód Frontu ma rozpocząć się od błyskawicznej operacji zajęcia Przymorza.

Partyzanci - podczas, gdy siły Frontu przelewają się przez Przymorze, na dalekim zapleczu obu walczących gigantów, zaczyna rodzić się nowa siła. Podzielony na liczne grupy narodowościowe kraj trzeszczy w szwach. Zbrojne grupy stronników Frontu Euroazjatyckiego szturmują posterunki i strategiczne obiekty Przymorza. W tym samym czasie, rozbite przymorskie oddziały łączą się w niezależne grupy partyzantów i kontynuują walkę o swoją ojczyznę na dalekim zapleczu wroga.