sobota, 31 grudnia 2022

SZKOLENIE PROOBRONNE: RAZEM BEZPIECZNI: 19.05.2023: GODZ. 17.00-19.00.
Zarząd PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. i Fundacja na Rzecz Obronności    i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert" serdecznie zapraszają mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic na otwarte szkolenie proobronne pod hasłem „Razem bezpieczni”.

Szkolenie odbędzie się 19 maja 2023 roku w godzinach 17.00 – 19.00 na terenie elektrociepłowni Zofiówka     w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Pszczyńskiej.

Celem szkolenia jest promowanie postaw obywatelskich oraz przygotowanie do obrony w sytuacjach zagrożenia.

W ramach wydarzenia odbędą się również pokazy uzbrojenia i sprzętu wojskowego, jednostek policji i straży pożarnej, a także pokaz musztry wojskowej. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach z bronią palną oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

Na miejscu będzie można dowiedzieć się w punktach informacyjnych Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz Policji o możliwości wstąpienia w szeregi służb mundurowych oraz warunkach pełnionej służby.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem m.in. przez Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka.

Partnerami szkolenia są: Śląska Brygada Obrony Terytorialnej im. ppłk. dypl. Tadeusza Puszczyńskiego ps. „Konrad Wawelberg", Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku, Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju   i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Wsparcia medialnego udzielili: „Dziennik Zachodni”, portal „Nasze Miasto ” oraz portal ”Energetyka24”.

Wydarzenie będzie okazją do zdobycia praktycznej wiedzy na temat obronności i bezpieczeństwa, ale również ciekawą forma spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Serdecznie zapraszamy 19 maja 2023 roku na godzinę 17.00.


Udział w szkoleniu bezpłatny!
 
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć i zarejestrować się już dziś.